Newsletter
Yeniliklerden haberdar olmak için e-mail adresinizi gönderin.PAPCEL (Firma websitesi için tıklayınız.)      


Kurutma Silindirleri.

PAPCEL firması 1950 yılından bu yana kağıt karton sanayisine hizmet veren bir aile firmasıdır. Kaliteli hizmet anlayışı ve ileri teknolojisi sayesinde günümüz makinelerinin ihtiyaçlarına kolaylıkla cevap verebilecek durumdadır. Komple kağıt makinesi yapımı yanında kurutma kısmı ile ilgili her türlü yedek parça imalatını da yapabilmektedirler. Kurutma silindirleri, şaseler, valsler, regüleler, rulman yatakları, keçe gergileri, mal sarıcı, keçe üflemeleri bu büyük yelpazenin birkaç küçük elemanındandır.


     


Mal Sarıcı.

Kağıt makinelerinin vazgeçilmez parçasından biri olan mal sarıcı; PAPCEL firması tarafından teknolojinin gereklerini yerine getirecek şekilde tasarlanıp müşterilerimizin kullanımına sunulur. Tambur ambarıyla, otomatik tambur yüklemesi ile, otomatik bobin değiştirmesi ile bütün ihtiyaçlarınıza kesin çözümler sunar.


      


Bobin Kesme Makinesi.

Kağıt fabrikalarında önemli bir yere sahip olan bobin kesme makinesi; müşteri memnuniyeti bakımından da firmalar için önem arz etmektedir. Kesimdeki kopmalar, gevşek sarımlar, göbekteki kaymaların hepsi bobin kesme makineleri için sıkıntılı durumlardır. PAPCEL firması bu gibi durumları yaratmamak için teknolojini ve sektörün bütün olanaklarını kullanmaktadır. İhtiyaçlarınıza uygun yüksek verimli ve kaliteli ürün için her zaman yanınızdayız.


      


Keçe Gergileri.

Keçe gergileri kağıdı silindire bastıran keçelerin işlevlerini verimli yapabilmesi ve bazı durumlarda keçeden tahrikli silindir gruplarında kullanılan; kağıt kuruluğuna katkı sağlayan ekipmanlardır. Günümüz şartlarına uygun motorlu tahrik sistemlidirler.


      


Yatay ve Dikey Pulper.

Hurda kağıdın kağıt olma yolunda ilk buluştuğu yer olan pulperler PAPCEL tarafından kapasite imalat ihtiyaçlarınıza uygun olarak yatay ve dikey şekilde imal edilebilirler. Pulperler hurda kağıtla beraber gelen büyük ebatlı pisliklerin temizlenmesi ve hamurun diğer temizlik kademelerine hazırlanması konusundaki ilk adımdır.


     


Trommel.

Pulperden deşarj edilen kaba pisliklerin elyaflaflardan arındırılmasında ve daha başlangıç aşamasında maksimum elyaf geri kazanımını sağlayan en önemli ekipmandır. Elyaf kaybının önemini kavramış birçok fabrikada kullanılmaktadır. Pulperlerin devamlı çalışmasını sağlaması açısından da önem arzetmektedir.


 


Kaba ve İnce Kum Tutucular.

Kağıt hamuru içindeki ağır partiküllerin temizlenmesinde kullanılan ekipmanlardır. Hamur içindeki bu tip parçacıkların temizlenmesi hem kağıdın kalitesini arttırmakta hem de makineye gelebilecek zararları minimuma indirmektedir.


      


Basınçlı Elekler.

Kağıt hamurunun daha hassas temizlenmesi ve içerisindeki straforların elimine edilmesi için kullanılan ekipmanlardır. Teknolojinin gereklerine ve temizlik ihtiyaçlarına göre kanallı yada delikli imal edilebilirler.


       


Rifayner ve Deflakerler.

Kağıt kalitesinin arttırmak, uzun elyafları parçalamak ve elek üzerindeki gramaj dağılımının düzgün olmasını sağlamak amacıyla kullanılan ekipmanlardır. PAPCEL firması tarafından yapılan yeni dizayn çalışmaları ile beraber kullanılan güç miktarının azaltılmasına da çalışılmaktadır.


     


Keçe Elek Vakum Kasaları.

Elek üzerindeki kağıttan ve keçe tarafından emilen suyun uzaklaştırılması için hayati önemi olan ekipmanlardır. Çalışma koşullarının gerektirdiği şekilde imal edilip; isteğe bağlı olarak seramikten veya özel plastik malzemeden kasa örtüsü tercihi de yapılabilmektedir.


      


Hamur Kasası.

Hamurun elek üzerine dağılımını sağlayan üründür. Hamurun elek üzerindeki dağılımının düzgün olması kağıdın kaliteli olmasında başrol oynayan etkenlerdendir. Bu durumda da hamur kasasının önemi çok açık ortadadır. Hidrolik hamur kasaları sayesinde hamurun her daim aynı düzende elek üzerine bırakılması sağlanmıştır. Bunun yanında otomatik sulandırma suyu aparatları da ufak dalgalanmaların çözümünde kullanılmaktadır.


        


Size ve Film Pres.

Çıkan kağıdın kaliteli olması hem üreticiler hem de tüketiciler için her zaman öncelikli etkendir. Kağıdın kalitesinin ve mukavemetinin arttırılmasında büyük rol oynayan ekipmanlar ise “size” ve “film” prestir. Bu ekipmanlar sayesinde kağıda çeşitli kimyasallar verilerek yüksek kalitede ürün alınması sağlanmaktadır.


      


Susuzlaştırma Presi .

Kağıt sanayisinde hayati önemi olan suyu geri kazanmak için kullanılan ekipmanlardandır. Atıkların preslenmesi hem su kazanımının artmasını hem de atıklarınızın daha az hacimli olmasını sağlar. Hiçbir zaman unutulmamalıdır ki kaliteli su geri kazanımı; kağıt sanayinin her daim bir numaralı görevlerinden olmuştur.


      


Presler.

Kağıdın elek üzerinden kurutma silindirlerine gelmeden önce geçtiği yer olan pres kısmı kağıt için önemli noktalardan biridir. Pek çok konfigürasyonda olmakla beraber amaç en yüksek verimi ve kuruluğu sağlamaktır. Firma olarak her daim en iyiyi kendine amaç edinmiş olan PAPCEL; müşterilerine her zaman üstün kaliteyi sunmak için çalışmalarını eksiksiz devam ettirmektedir.
Mümessilliklerimiz


Anasayfa | Hizmetlerimiz | İmalatlarımız | Mümessiliklerimiz | Ürünlerimiz | Referanslarımız | İletişim